Przerażający incydent na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy: Kierowca lekceważy przepisy ruchu drogowego

Na jednym z przejść dla pieszych w Bydgoszczy doszło do sytuacji, która mogła mieć tragiczne skutki. Kierujący samochodem nie zastosował się do podstawowej zasady przepisów ruchu drogowego, jaką jest ustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu. Wcześniej, inny kierowca, jadący na sąsiednim pasie, bezpiecznie zatrzymał swój pojazd.

Wspomniane czynności miały miejsce na bydgoskiej ulicy Fordońskiej. Policja otrzymała nagranie tego zdarzenia od anonimowego obywatela na skrzynkę „Stop agresji drogowej”. Na nagraniu można zobaczyć jak kierowca samochodu osobowego, olbrzymią prędkością i totalnie ignorując przepisy, pędzi tuż przed przejściem dla pieszych.

Jednak to nie wszystko. Podkomisarz Remigiusz Rakowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy opisał szczegóły tego niebezpiecznego manewru: „Kierowca volvo, tuż przed przejściem dla pieszych, wykonał ruch omijania innego pojazdu, który jechał w tym samym kierunku i zamierzał zatrzymać się, aby umożliwić pieszym bezpieczne przejście przez jezdnię. Tego rodzaju zachowanie kierowcy mogło doprowadzić do tragedii – niemal doszło do potrącenia dwóch pieszych”.