Remonty na ulicy Łęczyckiej w Bydgoszczy: drugi etap prac rozpoczął się 9 lipca

W dniu 9 lipca, we wtorkowe popołudnie, ruszyła druga faza prac renowacyjnych prowadzonych na bydgoskiej ulicy Łęczyckiej. Konkretnie, fragment drogi od ulicy Curie Skłodowskiej do Bocznej został zamknięty dla ruchu.

Pierwsze prace remontowe przy ulicy Łęczyckiej zaczęły się w połowie maja. Wykonano wówczas nową nawierzchnię na odcinku od Fordońskiej do Curie Skłodowskiej, odnowiono tam także chodniki i dojazdy do posesji. Prace na tej części trasy ukończono w poniedziałek, a barierki blokujące przejazd usunięto we wtorek przed godziną 9:00. Od tego momentu, kierowcy mieli możliwość ponownego korzystania z tego odcinka drogi.

We środę planowane jest przywrócenie normalnej trasy dla pojazdów linii numer 59, 64, 69, 89 oraz 33N, które dotychczas korzystały z objazdu przez ulicę Bałtycką. Natomiast autobus linii numer 67 powróci na stałą pętlę przy Łęczyckiej. Również planowane jest wydłużenie trasy linii do przystanku znajdującego się przy moście Kazimierza Wielkiego, ale dopiero po zakończeniu całej inwestycji.

Mimo ponownego udostępnienia odcinka od Fordońskiej do Curie Skłodowskiej, kierowcy nadal mogą napotkać na utrudnienia. Drugi etap prac obejmuje bowiem remont na trasie od ronda przy ulicy Curie Skłodowskiej do ulicy Bocznej, w pobliżu stacji benzynowej. Ten odcinek drogi został zamknięty na czas prowadzonych tam robót. Kolejny, zarazem ostatni etap prac, będzie polegał na renowacji fragmentu Łęczyckiej od Bocznej do Kamiennej.