Walczymy z wandalizmem dzięki skutecznym kamerom monitoringu miejskiego

W niedawnym czasie, monitoring miejski po raz kolejny dał dowody na swoją efektywność w zwalczaniu aktów niewłaściwego zachowania i dewastacji mienia publicznego. To właśnie zaangażowany operator systemu monitoringu miejskiego zauważył grupę osób, które bezmyślnie niszczyły zieleń oraz mienie miejskie i prywatne w centralnej części miasta.

Niewłaściwe zachowanie wandali zostało zarejestrowane w niedzielny poranek, dokładnie 9 czerwca o godzinie 4:44 na Starym Rynku. Trzech mężczyzn właśnie dokonywało aktów wandalizmu, niszcząc kwiaty rosnące w doniczkach, a jeden z nich nawet wyrywał młode drzewko. Operator natychmiast przekazał informacje o zdarzeniu do dyżurki Komendy Miejskiej Policji.

Dwóch ze sprawców opuściło miejsce incydentu i skierowało się ulicą Farną, skąd ukradli rower i udali się nim w stronę ulicy Przyrzecze. Tam nieoczekiwanie wrzucili skradziony pojazd do rzeki. Następnie przenieśli swoje destrukcyjne działania w okolice Opery Nova, gdzie zniszczyli kolejną ozdobną roślinę doniczkową, która znajdowała się w pobliżu amfiteatru.

W międzyczasie, policja podjęła interwencję i zatrzymała sprawców pod Mostami Solidarności. W trakcie interwencji okazało się, że jeden z mężczyzn był nietrzeźwy i prowadził rower. W wyniku tego nieodpowiedzialnego zachowania oraz licznych naruszeń przepisów, sprawcy zostali przetransportowani do Komisariatu Policji Bydgoszcz – Szwederowo, gdzie prowadzone są dalsze postępowania wyjaśniające w tej sprawie.