Witamy w kolejnym etapie przebudowy Placu Kościeleckich

Prace związane z modernizacją Placu Kościeleckich przesuwają się do następnej fazy. W najbliższy poniedziałek, drogowcy wprowadzą kolejne modyfikacje w zakresie zarządzania ruchem drogowym i działania komunikacji miejskiej.

Z początkiem nowego tygodnia rozpoczną się prace w północnej strefie placu. W rezultacie droga obok kościoła zostanie zamknięta dla ruchu, a pojazdy będą mogły poruszać się w obie strony po południowej jezdni, która znajduje się przy UKW.

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w celu zmniejszenia utrudnień dla kierowców, przywrócony zostanie ruch na ulicy Pod Blankami skierowany w stronę Jana Kazimierza – gdzie znajduje się parking wielopoziomowy. Zdaniem drogowców, ta zmiana ułatwi wyjazd na Wały Jagiellońskie i ograniczy ilość ruchu na ulicy Bernardyńskiej.

Działania te mają na celu poprawę płynności ruchu od strony Rybiego Rynku i Magdzińskiego. Należy przypomnieć, że w ostatnich tygodniach po wprowadzeniu zmian na ulicach Pod Blankami i Mostowej, kierowcy zgłaszali problemy z dużymi korkami w rejonie Placu Kościeleckich.