Zachowanie w ruchu drogowym, które prowadzi do konsekwencji kryminalnych: cztery przypadki z Bydgoszczy

W ciągu jednego dnia, funkcjonariusze policji w Bydgoszczy musieli interweniować w sprawie czterech kierowców, którzy rażąco naruszyli regulacje drogowe. Jednym z nich był kierowca, który nie miał praw do prowadzenia pojazdu, a drugi został zatrzymany pomimo sądowego zakazu. W trakcie działań policyjnej patrolu, udało się również zatrzymać nietrzeźwą kobietę za kółkiem opla. Natomiast ostatnim przestępcą na drodze okazał się nastolatek bez prawa jazdy i pod wpływem substancji odurzających. W jego przypadku, była konieczność podjęcia pościgu. Wszystko to wydarzyło się w ciągu jednej doby.

Policjanci przydzielonymi do Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, działający na terenie ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, zatrzymali mercedesa do kontroli drogowej. Okazało się, że 30-letni kierowca tego samochodu nie posiadał obecnie ważnych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Za to przestępstwo może mu grozić do dwóch lat więzienia – informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Na ulicy Śląskiej doszło do kolejnego incydentu. Tym razem, funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mężczyznę, któremu sąd zabronił prowadzenie pojazdów. Za to przewinienie, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Co więcej, 38-letni pasażer tego samochodu został przyłapany na posiadaniu ilości narkotyków.

Z kolei w miejscowości Przyłęki, na terenie gminy Białe Błota, policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę prowadzącą opla pod wpływem alkoholu. Wynik alkomatu wskazywał prawie 2 promile alkoholu we krwi kobiety. Przez to mogą ją spotkać konsekwencje w postaci do dwóch lat pozbawienia wolności.