Zderzenie na rondzie Skrzetuskim: Prawdopodobne naruszenie zasady ruchu drogowego przez kierowcę Volvo

Na rondzie Skrzetuskiego w Bydgoszczy, 18 lipca 2023 roku, o godzinie 7.20 doszło do niefortunnego zdarzenia drogowego. Incydent związany był z kolizją dwóch pojazdów – volvo i hyundaia. Wygląda na to, że przyczyną zdarzenia było prawdopodobne niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej przez kierowcę volvo.

Krzysztof Bratz, pracownik Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, relacjonował całą sytuację. Kierujący volvo podążał od szpitala Jurasza w stronę ronda Skrzetuskiego. Zamiar zawrócenia na tymże rondzie, aby ponownie skierować się ku szpitalowi Jurasza, doprowadził do nieszczęśliwej kolizji.

Bratz zaznaczył, że najprawdopodobniej doszło do zderzenia, gdyż kierowca volvo naruszył podstawowe zasady ruchu drogowego, omijając czerwone światło. W wyniku jego działania, doszło do uderzenia w hyundaia, którego kierowca jechał zgodnie z przepisami.

31-letni sprawca tego niebezpiecznego incydentu zgłosił po wypadku pewne problemy zdrowotne. W wyniku kolizji konieczna była interwencja służb ratunkowych, które udzieliły pomocy poszkodowanym uczestnikom tego tragicznego wydarzenia.